top of page
Search

5 סיבות למה המדיטציה לא עובדת בשבילכן

5 סיבות למה מדיטציה לא עובדת בשבילכם

מתוך ה5 סיבות 2 קשורות ללמה היא ממש לא מצליחה ו3 למה היא פשוט לא הפתרון בשבילכם.


שלום קוראים לי דור,


סיבה 1

אתם לא עושים מדיטציה שעובדת נקודה. יכול להיות שאתם משתמשים באיזה אפליקציה, או עושים איזה ורסיה של מיינדפולנס, וזה פשוט לא מדיטציה שיש לה השפעה אנרגטית עליכם, אז אתם לא חווים את ההצלחה של מדייטציה ומתייאשים מהר.


מדיטציה אמורה לעבוד על 2 מתוך חמשת הגופים, פיזי ואנרגטי, ולהשפיע בעקיפין על האינטלקטואלי .


מכיוון שהאינטלקטואלי לא משתמשים בו באופן אקטיבי במדיטציה, זאת אומרת לא מנסים לחשוב על משהו, או לתרגל את המחשבות, פשוט נותנים להם להיות. אם נתקלתם במדיטציה שאומרת לכם לשים את הפוקוס על משהו, כבר יש פה פעילות מחשבתית, וזאת לא מדיטציה.


האינטלקטואלי מושפע בעקיפין, מכיוון שבמדיטציה אמיתית נוצר מרחב בין מה שאנחנו קוראים לו אני לבין הגוף האיטלקטואלי, (וגם הפיזי ) כשנוצר מרחב, למעשה הוא מתפקד יותר טוב ממה שאנחנו רגילים אליו בחברה המודרנית אשר מזוהת עם האינטלקט AKA מחשבות שלא מפסיקות כמו שלשול.


כהסתייגות אני רוצה להגיד שיש מיליון תרגילים נהדרים אנרגטים ואינלקטואלים שקוראים להם מדיטציה בשביל הנוחות שבלהסביר את הדבר, כמו "מדיטציית סנטרינג" שאני מדבר עליה, אבל יש להם שימוש אחר לגמרי ממה שאנשים בדרך כלל מנסים להשיג או אמורים לרצות להשיג (יכול להיות שהמהות של הדבר כבר התבללה ונעלמה) בעזרת מדיטציה. וזה מביא אותי לדבר הבאסיבה 2

המהות של הסיבה שאתם עושים מדיטציה.

חכם הודי פעם אמר :זה לא מה שאתה עושה, זה המקום שממנו אתה עושה את זה. "סדגורו" יוגי שאתם צריכים להכיר אם אתם רוצים להבין מה אתם עושים.

הרבה אנשים עושים מדיטציה, כדי לקבל בהירות, להיות יותר מפוקסים, החלטיים, להפסיק את זרם המחשבות, לעשות שינוי בחיים ולהבין למה הם פה.

ובעוד שאילו יכולות במקרה הטוב להיות תוצאות עקיפות של מדיטציה זוהי לא המטרה שלשמה פותחה הטכנלוגיה בהודו במשך אלפי שנים ע"י יוגיים שמה שאנחנו אמורים לקרוא לו מדיטציה.


קבלת בהירות ,החלטיות, אחידות במחשבות, פוקוס, מחויבות לשינוי בחיים, ולהבין מה שאני פה, נובעים משימוש בכעס מודע, ולא ממדיטציה. עוד על זה בחומרים אחרים שאני מפרסם על כעס מודע.


מדיטציה הומצאה מסיבה אחת בלבד, שהמתרגל שלה יגיע בסוף להארה, מתי ? בתקווה בגלגול הזה, אם לא בעוד כמה גלגולים. ככל שהמאסטרים היוגים, למדו אחד מהשני, הם פיתחו את הטכנולוגיה יותר ויותר, וכיום יוגיים כמו סאדגורו חונכים למדיטציה (התהליך לקבלת מדיטציה למעשה נקרא חניכה, בגלל שהוא יוצק את הקונטקסט שיוצר את הקסם של המדיטציה) שעושה תהליך הרבה יותר מהיר, ועוצמתי על האנרגיה ואפילו הפיזיות של המשתמש.

כיום באשראם של סדגורו למשל, לא יאמן כמו שזה נשמע, יש כמות גדולה של אנשים מוארים, דבר שלא היה כמותו מאז סווילזיות קדומות.


לסיכום, אם אתם לא מחפשים את הארה, אולי יש כלים אחרים שיעזרו לכם יותר למה שאתם צריכים, ולא תשתמשו בדרך עקיפה, ואם אתם כן מחפשים את הארה, אולי תחפשו מדיטציות ממקורות יותר רציניים, שהם מכווינים לדרך הזאת, כמו התנועה של סאדגורו, או מוארים אחרים כמו sri sri ravi shankar.


סיבה 3


מי שמלמד אותכם מדיטציה לא נותן לכם הנחיות נכונות, זה נושא מגוון שבאמת מתפרס על הרבה אפשרויות,

החל מחבר שכונה, ועד מורה יוגה בסטודיו שהמציא משהו שלא עובד, משל עצמו, ועד אפליקציה שמעוצבת ממש יפה ונשמעת ממש טוב, ומוכרת לכם שאתם כבר מוארים.


מה שאני יכול כדי לעזור לזה, זאת ההמלצה לשאול שאלות :

איפה הוא למד את המדיטציה ? מאיזה לליניאג' הוא בא (כמו שושלת של מורים) ? מה המטרה שלו בללמד אותכם אותה ? איזה סוג מדיטציה זאת ? על איזה גופים היא אמורה לעבוד ? כמה אנשים ניסו אותה ? מה הם מדווחים מהניסוי ? האם זה בדיוק איך שעושים אותה ? האם בכלל מותר לו ללמד אותה ?


לדוגמא, המדיטציה של סדגורו שנקראת שאמבאווי מהאמודרה, שאותה לומדים בקורס שלו Inner" ingeenering" היא מדיטציה שאסור ללמד אותה ולהעביר אותה, מהסיבה שאתם יכולים להרוס לבן אדם שתנסו ללמד בכל כך הרבה מובנים. אני בטוח שיש אנשים שמנסים ללמד אותה.

אני עושה את המדיטציה הזאת בערך 4 שנים כמעט כל יום, ואף פעם לא ניסיתי ללמד אותה.


בנוסף תתדברו עם מספר רב של אנשים על המדיטציה שאתם עושים, ותשוו את החוויות שלכם לעומתם, ככה תקבלו סוג של פידבק על ההנחיות שנתנו לכם, אולי הם לא נשמעות הגיוניות בכלל.

לדוגמא שאנשים מספרים לי שהם עושים מדיטציה, והמשפט הבא שיוצא להם מהפה הוא:

"אני לא מצליח לעצור את המחשבות" כבר אני יודע שנתנו להם הנחיות לא נכונות, המטרה במדיטציה היא לא לעצור את המחשבות !!!!

מה הבעיה בלחשוב ? יש לכם איזה עמדה שלילית נגד המוח שלכן ? שלקח מיליוני שנים לפתח אותו ?

כמו שלא תרצו שהלב יפסיק לעבוד בזמן המדיטציה, ולא הריאות, ולא הכבד, למה אתן רוצות שהמיינד יפסיק לעבוד ?

מוזמנים לשאול אותי עוד שאלות בנושא הזה.


סיבה 4

המדיטציה שאתן עושות עובדת אבל יש לכן ציפיות מסויומות שלא קשורות (זה קשור לסיבה 2) ואתן חושבות שהיא לא עובדת, ואז זה הורס לכן את התהליך.


מדיטציה היא תהליך חניכה, היא תהליך ארוך שלא באמת נגמר, ואם קיבלתם את כל הפידבק שצריך ועשיתן אותו ממקור נאמן, לפעמים לוקח זמן שדברים יקרו. לפעמים זה בכלל משהו אחר שלא עובד,לדוגמא:

רגשות מעורבבים שתקועים בגוף הילדי שלכן, והבעיה הזאת היא לא משהו שהמדיטציה יכולה לעזור לו. בשביל זה בPOSSIBILITY MANAGEMENT אנחנו עושים תהליך ריפוי אישי, מהתרבות-הבאה.

ואני יכול להגיד שאני עושה את זה בלי קשר למדיטציות במשך שנתיים, וזה לא משהו ששום מדיטציה יכולה לעזור בו.


יכול להיות שאתם מצפים שמדיטציה תפתור לכן את כל הבעיות, או שפתאום תרגישו ניצוצות, או תבכו, או תהיו כל הזמן שמחים. זאת שוב ציפייה חסרת בסיס שלא קשורה למהות המקורית של מדיטציה.

שמחה היא רק 1 מתוך 4 רגשות שכל אחד מהן היא עולם משל עצמה, ואנחנו אמורים לחוות אותן בצורה רציפה כל הזמן.


סיבה 5

אתם מערבבים קונטקסט-

לערבב קונטקסט המשמעות היא להשתמש בשתי דרכים שונות באותו זמן, בצורה לא מודעת. לדוגמא אני וחבר שלי מחליטים לפתוח עסק, המטרה שלו לעסק היא להתעשר, המטרה שלי היא ליצור עסק מקיים ששומר על הסביבה, הפעולה היא אותו דבר- לפתוח עסק, אבל הקונטקסט שממנה אנחנו באים יהיה שונה והתוצאות יהיו כנראה בהתאם.


קונטקסט בתוך אחת מהדרכים לאבולוציה פנימית, הוא מה שיוצר את הקסם בעצם. לדוגמא ממש לחיות בתוך אשראם, או להיות תלמיד ישיבה, או להיות 100 אחוז בדרך ההתפתחות האישית. אני מדבר עוד על הדרכים האלה באתר שלי : www.dorway2possibility.com


כשמערבבים קונטקסט בלי לדעת איך לערבב קונטקסט בצורה מודעת, זה מחבל בקסם של הדבר שאתם עושים, לדוגמא אנשים שעושים שנמצאים בדרך הרוחנית של יהדות אבל הולכים לסדנאות של התפתחות אישית, זה נשמע שזה הולך ביחד, למה לא ? אבל דברים מסוימים ישתבשו להם בדרך. בזמן שאני כותב את השורות האלה אני מבין שמי שלא התנסה בלערבב קונטקסט והבין למה זה משבש, יהיה לו קשה להבין את מה שאני רושם פה.


אבל בהקשר של מדיטציה, יכול להיות שאתם מתרגלים מדיטציה שהגיעה מקונטקסט מסוים, אבל באותו הזמן מושקעים בקונטסט של דרך אחרת. דרכים לא חייבות להיות מודעות, יכול להיות שאתם לא במודע על הדרך לרצות להתעשר ולהיות בעלי כוח רב. יכול להיות שאתם על הדרך להפוך לאמנים מפורסמים, ויכול להיות שהערבוב הזה פוגם בקסם של לעשות מדיטציה בלי לערבב קונטקסט.


יכול להיות גם שהמדיטציה עצמה שקיבלתם כבר נובעת מקונטקסט מעורבב, אני רואה את זה הרבה באפליקציות, שהם יצרו איזשהי מדיטציה ל Well being, "לשפר את החיים" זה קונטקסט של התפתחות אישית. והם מערבבים אותו במדיטציה שנובעת מקונטקסט של היוגה. בגלל זה כל מה שהמדיטציות האלה עושות היא השפעה אינטלקטואלית, או אימון המרחב המנטלי.

כן בשביל רובנו בעולם המערבי היכולת לשבת במשך 20 דק בלי לזוז, היא כבר סוג של כישור של סופר הירו, ואולי משפיעה על הגוף הפיזי.

אבל את ההשפעות האנרגטיות האדירות שיש למדיטציה אמיתית אנחנו מפספסים. זה כמו לקחת רק את המטבעות מעודף של 100 שמישהו מחזיר לנו עודף ולשכוח לקחת את השטרות של ה50.


לסיכום החלק הזה , יש דרכים לערבב קונטקסט, ולהיות על כמה דרכים בו זמנית, זה דורש מחקר אישי, לימוד, ואחריות רדיקלית. בדרך החמישית, דרך ההרפתקאה, שהיא עולם המשחק שאני מפתח, תוכלו למצוא מפתחות לאיך לעשות את זה, האתר שלי הוא מפה איך למצוא את המפתחות האלה www.dorway2possibility.com.לסיום וסיכום המאמר:


יכול להיות שהמדיטציה לא מצליחה לכם, והצעתי פה מגוון דרכים לקבל בהירות למה הסיבה, ואיך לפתור אותה. יכול להיות שמדיטציה היא לא הפתרון בשביל מה שאתם צריכים, והשארתי פה מספיק מפתחות לדלתות לגלות מהו הדבר הזה שאתם צריכים. ויכול להיות שאתם כבר עושים את זה כמו שצריך ואתם מחפשים את הצעד הבא באבולציה הפנימית שלכם, ואני שמח שקראתם.


מוזמנים לשלוח לי שאלות המשך,תודה,

אהבה, דור
16 views0 comments
bottom of page